Oświadczenie Geerta Cappelaere, Dyrektora Regionalnego UNICEF w sprawie ewakuacji dzieci z sierocińca we wschodnim Aleppo

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UN042602_Med-Res

Amman, 19 grudnia 2016 r. – „Dzisiaj rano wszystkie 47 dzieci uwięzionych w sierocińcu we wschodnim Aleppo zostało bezpiecznie ewakuowanych. Niektóre są w stanie krytycznym z powodu ran i odwodnienia.

Ewakuacja tych i tysięcy innych dzieci ze wschodniego Aleppo w ostatnich dniach jest promykiem nadziei w ponurej rzeczywistości syryjskich dzieci. To świadectwo nieustających działań humanitarnych w terenie i trwającej 24 godziny na dobę pracy na rzecz dzieci i ich rodzin.

UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi pomaga w łączeniu ewakuowanych dzieci z rodzinami, zapewnia pomoc medyczną i zimową odzież.

Wiele poszkodowanych dzieci – w tym inne sieroty i dzieci rozdzielone ze swoimi rodzinami - wciąż pozostaje we wschodnim Aleppo. Wymagają one natychmiastowej pomocy humanitarnej. UNICEF przypomina wszystkim stronom konfliktu o ich zobowiązaniach wynikających z międzynarodowego prawa humanitarnego. Powinny one chronić dzieci niezależnie od miejsca ich przebywania.

Konflikt w Syrii trwa już prawie sześć lat. W tym czasie miliony dzieci musiało opuścić swoje domy, rodziny zostały rozdzielone, a dzieci pozbawione szansy na prawidłowy rozwój oraz zdrowe dzieciństwo.

Apelujemy do wszystkich stron konfliktu, aby przyjęły natychmiastowe, polityczne rozwiązanie tego konfliktu. Od tego zależy życie milionów dzieci.”

UNICEF Polska cały czas prowadzi zbiórkę środków na unicef.pl/syria

banner_Syria3

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej