FaceBook

EMC Europe

EMC_LOGO_CMYK

W kwietniu 2014 roku Firma EMC Europe została partnerem UNICEF.  EMC Europe jest międzynarodową firmą zajmującą się specjalistycznym recyklingiem telefonów komórkowych, laptopów i tabletów.
Firma posiada ponad 20 - letnie doświadczenie w dostarczaniu w pełni kompleksowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie recyklingu urządzeń dla przedsiębiorstw na świecie. Aktualnie EMC współpracuje z ponad 100 000 klientów z 16 krajów. Dba również o ochronę danych zawartych w urządzeniach, a także o środowisko naturalne przestrzegając jednocześnie wszelkich norm i przepisów.

EMC Europe co roku przetwarza miliony urządzeń. Ponad 90% odebranego do recyklingu sprzętu, nadaje się do ponownego użycia. Firma przedłuża cykl życia telefonów komórkowych oraz laptopów poprzez ich naprawę oraz ponowne użycie. Przedłużenie cyklu dla urządzeń przenośnych i laptopów nie tylko zmniejsza ilość odpadów trafiających na wysypiska, ale także eliminuje potrzebę utylizacji, w trakcie której wykorzystywane są duże zasoby energii. Z każdej partii pozyskanych sprzętów EMC Europe w celu recyklingu, UNICEF otrzyma darowiznę finansową.

emc_banner_unicef_1_polish

Każda sztuka przekazanego do EMC Europe sprzętu pomaga dzieciom:

  • 2 telefony komórkowe pomogą dostarczyć zestaw sanitarny służący do gromadzenia, przechowywania oraz oczyszczania wody.
  • 28  telefonów komórkowych umożliwi kontynuowanie nauki co najmniej 40 dzieciom – zestaw „Szkoła w Pudełku” pozwala na naukę w sytuacjach kryzysowych, kiedy z powodu klęski humanitarnej bądź konfliktu dzieci nie mogą chodzić do szkoły.  W zestawie znajdują się książki, ołówki, gumki, nożyczki, tablica i zasilane energią słoneczną radio. Do tego alfabet, globus, linijki, ekierki, kreda.
  • 235 telefonów komórkowych pomoże sfinansować zakup zestawu dla położnej zapewniający przeprowadzenie porodu 50 dzieci. Zestaw zawiera leki, materiały medyczne oraz sprzęt do sterylizacji niezbędny na oddziale położniczym.
  • 2450 telefonów komórkowych zapewni 10 dużych namiotów, w których zostanie zorganizowana tymczasowa szkoła lub centrum zdrowia dla dzieci*.

*) Kwoty podane w oparciu o średnią wartość telefonu komórkowego ok. 25 PLN. Należy pamiętać, że wszystkie marki i modele telefonów są wyceniane indywidualnie

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.