FaceBook

FC Barcelona

Klub piłkarski Barcelona (FCB) rozpoczął współpracę z UNICEF w 2006 roku umieszczając logo UNICEF na swoich koszulkach i zobowiązując się do wspierania programów ochrony dzieci przed HIV/AIDS kwotą 1,5 miliona euro rocznie. Znak UNICEF to pierwszy logotyp reklamowy umieszczony na koszulkach klubowych w ponad 110 letniej historii klubu.

Negatywny wpływ HIV i AIDS na dzieci i młodzież od lat jest przedmiotem zainteresowania i troski UNICEF. Epidemia dotyka coraz młodsze pokolenie, zwłaszcza w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie odsetek osób zarażonych HIV jest najwyższy. UNICEF wierzy, że sport może być doskonałym narzędziem pracy i dotarcia z informacją dotyczącą profilaktyki zdrowotnej do młodych ludzi, ich rodzin i całych społeczności.

Dlatego UNICEF i FC Barcelona połączyły siły by wykorzystać siłę sportu w realizowaniu programów pomocy dzieciom dotkniętym HIV/AIDS prowadzonym w ramach kampanii Razem dla dzieci. Razem przeciw AIDS.

AKTUALNOŚCI

FC Barcelona i UNICEF łączą siły w globalnej współpracy na rzecz dzieci (wrzesień 2006)

FC Barcelona wciąż wspiera UNICEF (maj 2011)

UNICEF w Finale Ligi Mistrzów (maj 2011)

UNICEF i FC Barcelona odnowiły porozumienie w 10. rocznicę współpracy na rzecz dzieci (luty 2016)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.