FaceBook

IKEA

Największy światowy partner korporacyjny UNICEF

barnslig-ulven-pluszak__0104179_PE251089_S4

IKEA to największy partner korporacyjny UNICEF na świecie. Firma wspierała UNICEF od końca lat 80. poprzez zakup kart charytatywnych, natomiast partnerstwo zawiązano w 2000 roku. Do tej pory IKEA przekazała na działania UNICEF ponad 190 milionów dolarów.

Współpraca UNICEF z IKEA rozpoczęła się od programu zwalczania przymusowej pracy dzieci. UNICEF wspierał firmę w opracowaniu kodu postępowania i zasad współpracy z podwykonawcami, tak, by prawa dzieci były zawsze przestrzegane.

stuffedanimals

Od ponad 10 lat IKEA (teraz za pośrednictem Fundacji IKEA) wspiera działania UNICEF na rzecz dzieci przekazując wsparcie finansowe i rzeczowe na konkretne programy, kupując karty charytatywne UNICEF oraz promując działania UNICEF wśród pracowników i klientów sklepów IKEA na całym świecie. Jedną z bardziej rozpoznawalnych akcji jest charytatywna kampania "1 euro to majątek". Podczas tej prowadzonej pod koniec każdego roku akcji ze sprzedaży każdej zabawki pluszowej (oraz niekiedy innych wybranych produków) IKEA Foundation przekazuje 1 euro na wsparcie programów edukacyjnych prowadzonych na całym świecie przez UNICEF i Save the Children (środki zebrane w Polsce zostaną przekazane na projekty UNICEF).

AKTUALNOŚCI:

Kup pluszaka w sklepie IKEA i pomóż dzieciom (grudzień 2012)

Rusza coroczna, charytatywna kampania IKEA: „1 euro to majątek”! (listopad 2011)

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.