FaceBook

Centrum Medyczne Damiana

CMD unicef logo

Centrum Medyczne Damiana dołączyło do grona partnerów UNICEF Polska w 2010 roku. Od początku współpracy udało się nam zrealizować wiele działań zwiększających świadomość pacjentów i pracowników CMD w zakresie działalności UNICEF i problemów dzieci w najuboższych regionach świata. Inauguracją wspólnych działań była wystawa zdjęć poświęcona działalności UNICEF zaprezentowana w przychodniach na terenie Warszawy.

W ramach współpracy Centrum Medyczne Damiana angażuje się między innymi w doroczne kampanie informacyjno – fundraisingowe UNICEF Polska. Informacja o działaniach organizacji oraz o sytuacji dzieci w krajach rozwijających się na bieżąco pojawia się w magazynie „Strefa Pacjenta Damiana” oraz na stronach internetowych Firmy. Od 2013 roku Centrum Medyczne Damiana prowadzi doroczną akcję „2 złote na zdrowie dziecka” pozyskując fundusze na realizację konkretnych projektów UNICEF Polska. W ramach tej inicjatywy pacjenci Centrum Medycznego Damiana mają możliwość przekazania drobnej darowizny doliczonej automatycznie do ich rachunku za usługi medyczne.

W ramach akcji „2 złote na zdrowie dziecka” Centrum Medyczne Damiana przekazało UNICEF Polska już ponad 47 tysięcy złotych!

Dzięki zaangażowaniu CMD i jego pacjentów zakupiono:

  • 4 110 szczepionek przeciw odrze
  • 16 800 szczepionek przeciw tężcowi
  • 7 050 szczepionek przeciw polio
  • 75 lodówek przenośnych do transportu szczepionek

oraz przekazano:

  • pomoc finansową dzieciom na Ukrainie
  • pomoc finansową nepalskim dzieciom, które ucierpiały wskutek trzęsienia ziemi 

„2 złote na zdrowie dziecka” – podsumowanie akcji 2016 r.

Centrum Medyczne Damiana

W 2016 roku Centrum Medyczne Damiana zorganizowało IV edycję akcji „2 zł na zdrowie dziecka”. Od 1 lipca do 30 września pacjenci CMD mogli przekazywać drobną darowiznę podczas rejestracji wizyty w placówkach CMD. W sumie zebrano 15 888 zł na pomoc dzieciom, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi w Nepalu. Zebrana podczas akcji
„2 zł na zdrowie dziecka” kwota to realna pomoc ofiarom kataklizmu. Pozyskane środki UNICEF przeznaczył m.in. na zakup szczepionek przeciwko odrze oraz polio.

„Życzenia Świąteczne na 5” – akcja świąteczna na rzecz niedożywionych dzieci

W 2016 roku Centrum Medyczne Damiana zorganizowało po raz pierwszy akcję „Życzenia Świąteczne na 5”. W ramach tej inicjatywy pracownicy Centrum Medycznego Damiana poprosili swoje dzieci o wykonanie prac plastycznych pod tytułem „Z czym mi się kojarzą Święta Bożego Narodzenia”. Mali artyści wykazali ogromne zaangażowanie. Z trzech przygotowanych prac wybranych przez komisję konkursu plastycznego, powstały kartki świąteczne, z których dochód został przekazany na rzecz UNICEF. Centrum Medyczne Damiana przekazało z tej akcji ponad 3500 złotych na program walki z niedożywieniem u dzieci w krajach rozwijających się.

Życzenia na 5

Pracownicy CMD dla UNICEF Polska

Na uwagę zasługuje szczególne zaangażowanie pracowników Centrum Medycznego Damiana w działania na rzecz UNICEF. W 2012 roku pracownicy uczestniczyli w akcji „Uwierz 
w Świętego Mikołaja”. Za zebrane 3000 złotych dla podopiecznych domu dziecka w Równem zakupione zostały produkty UNICEF. Pracownicy działu call centre przygotowali również Jasełka i odwiedzili z przedstawieniem dzieci w domu dziecka. 

DSC08042

IMG_1451

W tym samym roku w grudniu pracownicy CMD wzięli udział w akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Podczas finału w czasie wspólnego spotkania wigilijnego zaprezentowano
57 charytatywnych laleczek, uszytych przez pracowników Firmy. Uczestnicy spotkania mieli okazję zostać opiekunami laleczek poprzez przekazanie darowizny na rzecz programu szczepień prowadzonego przez UNICEF w Czadzie.

Dziękujemy Centrum Medycznemu Damiana za wsparcie!

Centrum Medyczne Damiana powstało w 1994 roku. Było pierwszą, a zarazem jedyną prywatną placówką medyczną w Warszawie posiadającą przychodnię i szpital. Centrum Medyczne Damiana opiekuje się ponad 750 tys. pacjentów i w myśl hasła „Z Damianem przez całe życie” otacza swoich pacjentów opieką od dnia narodzin aż po późną starość. Zakres oferowanych usług oraz pakietów medycznych dostosowany jest do rosnących oczekiwań pacjentów: tych najmłodszych i tych starszych.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.