FaceBook

Mennica

Realizuje z UNICEF ogólnopolski program "Reszta w Twoich rękach"

Mennica

UNICEF Polska współpracuje z Mennicą Polską SA od 2010 roku.

Na bazie licznych sukcesów związanych z wprowadzaniem do obiegu Dukatów Lokalnych, Mennica Polska i UNICEF opracowali ogólnopolski program „Reszta w Twoich rękach”. Do tej pory przeprowadzono dwie edycje akcji. Idea akcji oparta jest na Dobrym Dukacie, który jest cegiełką wsparcia.

Dobry Dukat UNICEF to pierwszy charytatywny krążek monetarny w Polsce. Ma wartość kolekcjonerską, ale przede wszystkim charytatywną. Prosząc o wydanie reszty w Dobrym Dukacie w placówkach handlowych i usługowych realizujących program „Reszta w Twoich rękach” oraz zachowując Dobry Dukat można pomóc potrzebującym dzieciom!

unicef_016
Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, wspiera akcję "Reszta w Twoich rękach"

Pierwsza edycja programu „Reszta w Twoich rękach” (2010 r.) zakończyła się dużym sukcesem – dzięki zaangażowaniu i wsparciu ludzi dobrej woli udało się zebrać sumę 442 tys. złotych. Fundusze te zostały przekazane na pomoc dzieciom w najbiedniejszych krajach świata. Dzięki akcji UNICEF zakupi np. szczepionki przeciwko polio, saszetki lekarstw przeciw odwodnieniu, a także wysokokalorycznych posiłki dla niedożywionych dzieci.

Druga edycja akcji trwała od kwietnia do września 2011 roku. Dochód z akcji - 328 tysięcy złotych, został przeznaczony na poprawę edukacji dzieci z Madagaskaru. UNICEF, dzięki wsparciu swoich darczyńców, do 2013 r. chce zbudować na Madagaskarze ponad 1000 szkół przyjaznych dzieciom, wyposażyć je w książki, materiały dydaktyczne i zapewnić wysoką jakość kształcenia co najmniej 240 tysiącom dzieci.

Mennica Polska SA to znana i ceniona firma na rynku polskim o ponad 240-letniej tradycji. Jest producentem wszystkich monet kolekcjonerskich oraz obiegowych emitowanych przez Narodowy Bank Polski.

AKTUALNOŚCI:

Więcej informacji o obu edycjach programu "Reszta w Twoich rękach" TUTAJ oraz na stronie www.DobryDukat.pl

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.