FaceBook

Portal Onet.pl

Onet.pl i Unicef podpisanie umowy

fot. Unicef

W kwietniu 2015 roku Onet i UNICEF Polska podpisały porozumienie o współpracy. Portal Onet, jako czołowe polskie medium internetowe oraz UNICEF jako uznana międzynarodowa organizacja humanitarna niosąca pomoc dzieciom zdecydowały się zacieśnić współpracę w zakresie promowania działań na rzecz ratowania dzieci otoczonych opieką UNICEF na całym świecie

Podpisane porozumienie to ukoronowanie kilkuletniej współpracy. Redakcja Onetu regularnie wspiera programy pomocowe UNICEF, pozwalając dotrzeć z apelem do milionów odbiorców w całej Polsce i na świecie. Także w tym roku Onet zaprosi swoich czytelników do wsparcia programów UNICEF.

Największymi beneficjentami porozumienia będą dzieci, dla których wspólne działania UNICEF i Onet przełożą się na realną szansę na lepszą przyszłość, naukę, zdrowie, a w bardzo wielu przypadkach – życie.

Onet.pl i Unicef podpisanie umowy

fot. Unicef

Współpraca między Onetem a UNICEF rozpoczęła się pod koniec 2012 roku. To wtedy w wywiadach z Dyrektorem Generalnym UNICEF Polska Markiem Krupińskim i Zofią Dulską, dyrektorem ds. Komunikacji i Marketingu Internetowego, użytkownicy portalu przeczytali o wstrząsającej sytuacji w Czadzie. W jednym z najbiedniejszych krajów świata zagrożonych śmiercią było ponad 130 tysięcy dzieci. Dzięki dwóm publikacjom w ramach akcji „Umieram z głodu” udało się wspólnie zebrać dokładnie 109 343 zł.

Na łamach Onetu ukazało się też sześć materiałów na temat Sierra Leone, które zobaczyły setki tysięcy użytkowników. Dzięki nim, w ramach programu, Polacy przekazali dokładnie 197 635 złotych.

Na przełomie 2014 i 2015 roku portal Onet.pl znów zaangażował się w działania UNICEF Polska. Dzięki trzem materiałom, w których przedstawiono sytuację dzieci mieszkających w najmłodszym państwie świata, i kolejnemu o wydarzeniach na Ukrainie, padł rekord. Czytelnicy portalu wpłacili łącznie 252 881 złotych.

* * *

Założona w roku 1996 Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce.

Należy do niej szereg popularnych serwisów i usług on-line, m.in. Onet.pl – największe medium internetowe w Polsce, serwisy wideo Onet.tv oraz VoD.pl, serwis randkowy Sympatia.pl, inspirujący magazyn modowy VU MAG, lokalizator internetowy Zumi.pl, serwis społecznościowy NK.pl, porównywarka cen Skąpiec.pl oraz serwis z opiniami o produktach i usługach Opineo.pl.

Serwisy tematyczne prowadzone przez Onet.pl, takie jak Wiadomości, Moto, czy Sport, są w większości liderami rynkowymi w swoich kategoriach tematycznych.

Od roku 2012 Grupa Onet.pl stanowi część Ringier Axel Springer Media AG, posiadającego 75 proc. akcji spółki. Wraz z Ringer Axel Springer Polska, Onet tworzy Grupę Onet-RASP, największe polskie medium internetowe, które każdego miesiąca odwiedza ponad 15,7 mln użytkowników, co stanowi 72,8 proc. polskich internautów (dane: Megapanel PBI/Gemius, kwiecień 2015).

Do Grupy Onet-RASP, obok marek Onetu, należą też m.in. tytuły takie jak „Fakt”, „Newsweek”, „Przegląd Sportowy”, „Forbes”, „Auto Świat”, czy „Komputer Świat”.

Grupa Onet-RASP to także największa polska platforma wideo w internecie, której materiały wideo każdego miesiąca notują ponad 120 mln wyświetleń. 

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.