FaceBook

Kartka dla Afryki – rozwiązanie konkursu

Kartka dla Afryki

© UNICEF/ Z.Dulska

W semestrze zimowym roku szkolnego 2013/2014 UNICEF zaprosił wszystkie szkoły i przedszkola do wzięcia udziału w projekcie „Gwiazdka dla Afryki”. Ponad 750 placówek w Polsce zdecydowało się zaangażować w pomoc dzieciom z Sierra Leone.

W ramach akcji ogłoszony został konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej z pozdrowieniami dla dzieci w Sierra Leone. Do 31 stycznia można było nadsyłać zgłoszenia do konkursu. Otrzymaliśmy kilkaset prac, za które serdecznie dziękujemy. Dzieci i młodzież uczestnicząca w projekcie wykazała się dużą kreatywnością i talentem. Wybór najciekawszych projektów kartek nie był prostym zadaniem. Po burzliwych obradach jury udało się wyłonić grupę zwycięzców. Pełną listę placówek i autorów wybranych kartek znajdą Państwo w pliku zamieszczonym poniżej.

Przy ocenie prac jury brało pod uwagę oryginalność projektu graficznego kartki oraz tekst pozdrowień przygotowanych przez uczniów. Wybrane kartki charakteryzowały się dużym zrozumieniem idei pomocy humanitarnej i odznaczały wysokim poziomem wrażliwości na potrzeby mieszkańców najbiedniejszych krajów świata.

Nagrodzone kartki zostaną wykorzystane do przygotowania pamiątkowego albumu, który UNICEF wyda w 2014r. 

Kartka_dla_Afryki_lista_laureatow

Data publikacji: 27.02.2014
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.